Drahé kameny I. : AMETYST

AmetystNázev jednoho z nejvýznamnějších a nejznámějších kamenů pochází z řeckého methy - medovina.

Dodnes se těží a nachází v nalezištích po celém světě. V Brazílii, USA, Rusku, Uruguayi, Namibii, Kanadě, Anglii, Srí Lance, Indii či v Mexiku.

Nápadný je hlavně pro své zbarvení, které je fialové až temně fialové, nebo nachové.

Užívá se hlavně za účelem duševní čistoty, v dobách stresu, či těžkých snů, také pomáhá od alkoholismu, zaštiťuje klid, ochranu, lásku, odvahu a štěstí.

Je přiřazen k elementu vody a k planetám Jupiteru a Neptunu. Je to kámen čistoty, a také zbožnosti, často právě kámen králů. Má mimořádnou moc a ohromnou ochranou sílu a také vysoké spirituální vibrace. Ne vždy se snese s každým majitelem. Je obdařen velkou léčivou mocí, pomáhá při nespavosti a nočních můrách, pomáhá klidnému spánku a navozuje příjemné sny. Je to kámen klidu, který potlačuje stres a negativní emoce, také tiší vztek a strach, zlobu i obavy. Dává naději a pomáhá při pocitech viny. Zbystřuje mysl, je to kámen pravé lásky, napomáhá posílit věrnost. Také podporuje soustředění, i přijetí nových myšlenek, dodává odvahu, pomáhá rozvíjet intuici. Pomáhá proměňovat záměry ve skutečnost. Je účinný při léčbě různých závislostí. Harmonizuje a čistí korunní a krční čakru.

V léčitelství se užívá hlavně při bolestech hlavy. Pomáhá odstranit napětí a také pomáhá při dýchacích a žaludečních problémech. Napomáhá při poruchách sluchu a při problémech s kůží. Navrací rovnováhu trávicímu traktu. Příznivě ovlivňuje střeva také střevní mikroflóru. Napomáhá k odstranění parazitů z těla. Pomáhá v produkci hormonů. Také posiluje činnost metabolismu a napomáhá vylučovacím orgánům a zlepšuje imunitní systém. Výborně léčí rány, otoky a také podlitiny.

SMS Věštba
SMS Výklad / banner