Dieta podle Luny

DietaMnozí z vás vyzkoušely mnohé diety, spalovací, jablečné, zahraniční, aj. Kde je ten zahrabaný klíč? Faktorů jak vám stanovit dobrou a funkční dietu, bez „jo jo“ efektu, je mnoho. Jen pro začátek, upozorňuji, že ten, kdo chce držet dietu, nesmí hladovět, v tom je ten zahrabaný klíč.

Při dietě je důležitý pitný režim, tělo musí odvádět zplodiny neboli toxiny ven. Je důležité myslet na den pozitivně a brát vše s lehkostí, protože stres vám přidělá mnoho problémů. Dieta je řízený příjem pokrmů a tekutin za účelem dosažení specifického cíle. Diety užívané ke zhubnutí se nazývají redukční diety. Nejběžnější cíl držení diety je ztráta nadbytečného tuku.

Některé diety jsou předepisovány pro dosažení lékařských cílů, například bez-sodíkové diety či diety bez soli (doporučuji při vysokém tlaku). Jiné diety naopak míří na nárůst tělesného tuku či svalové hmoty. Účinná dieta by měla rovnoměrně omezit tukové tkáně na těle. Úbytek váhy může být způsoben například ztrátou tuku, vody, svalů. Ztrátu svalů během hubnutí lze omezit cvičením a správnou výživou. Nesprávně prováděná dieta může být i zdraví nebezpečná. Nesprávně prováděná dieta může mít také opačný efekt, kdy dochází k tvorbě tukových zásob. Pozor na ztrátu energie!

Celkové množství energie se liší podle věku jedince. U dospělých lidí je optimální příjem 1200 - 1500 kalorii denně. Dle současných dostupných studií vyplívá, že nejúčinnějším způsobem hubnutí je snížení příjmu energie a správné rozložení živin. Tzn. nehladovět, ale i se nepřejídat. Mozek nesmí zaznamenat pocit hladu, ale zaznamená změny. Takto formulovaná strava je efektivní i při minimální fyzické aktivitě. Po vánocích je příjemné dát si několik dní očisty, cítit se lehce a vědět, že se vám vrací nahromaděná energie. Důležité je také sledovat Lunární cyklus. Měsíc má dny, kdy vám přidá, dny kdy se nic nepohne a dny kdy vám hodně ubere.

Lunární cyklus

Příklad dne 21.1.2009, den vhodný k snížení tělesné hmotnosti, vhodný na očistu, můžeme se zbavit toxinů, které se v nás hromadí - ze stravy chemicky ošetřené, z barviv, z tuků a cukrů, které v nás kvasí. Lépe to půjde střelcům, beranům a lvům. Hůř na tom je kozoroh. Co s tím?

Vynechejte cukry, pijte velké množství zeleného čaje. Kdo chce snížit cukr z krve, pije čaj z kopřivy a jí čočku, ta stahuje cukr. Kopřivu můžete pít i po několik dní, nejvíce však tři týdny, pak musíte týden udělat pauzu. Kopřivu doporučuji při vysokém tlaku, cukrovce, problémy s chudokrevností.

Potíže při hubnutí se spánkem, řešte takto:

Když uléháme, dáme si malý šálek čaje z chmelu - garantuji, že po něm budete spát jako miminko, bez přerušení. Nebudete v noci „vymetat“ lednici a ráno se budete těšit na pěknou snídani. Kdo chce ustálit své nervy, migrénu, tomu doporučuji snídat chléb s medem. Nebojte se, že po medu přiberete. Nepřiberete a vaše tělo bude mít celodenní ochranu, před viry. Naučte se snídat med každý den, nebude vám celý den chybět sladké. Pozor však na výběr medu, lepší med je od našich včelařů (obsahuje blahodárné aminokyseliny), než ten ze supermarketu.

Rovněž bychom neměli zapomenout na naše předky, kteří se řídili podle přírody. Nezapomínejte, že od dávných dob se vždy před velikonoci držel půst. Nebylo to na hubnutí, ale byl důležitý pro mladé i staré, protože se tělo pročistilo a zbavilo toxinů. Dalo by se říci, že se tělo regenerovalo, po těžkých zimách a množstvích jídel zkonzumovaných. Naši předci se dožívali vysokého věku a byli připraveni právě na ono JARO, tedy období, kdy nejvíce umírají lidé.

„Už Hippokrates si všiml, že Měsíc má magické účinky, díky němuž se střídá příliv a odliv.“

Nepřehlédněte:

SMS Věštba
SMS Výklad / banner