Co skrývá: Ájurvéda

Ájurvédská masážÁjurvéda, alternativní léčba stará přes 5000 let, která vás dokáže zbavit nejen fyzických, ale i psychických problémů. Na čem je Ájurvéda založená? Jde skutečně jen o stav vaší mysli?

Ájurvéda je založená na pozitivním myšlení, vyvážené stravě a správnému životnímu stylu. Abychom mohli dosáhnout vytoužené rovnováhy, je důležité předcházet nerovnováze a tedy situaci, kdy sami cítíme, že na nás má něco nepříznivý vliv.

Ájurvéda se stala nejprve populární v Asii a dnes je již populární nejen v Evropě, ale i po celém světě.

Celá metoda Ájurvédy je založena na třech lidských energiích. Jmenují se váta, pitta a kapha. Nerovnováha pak spočívá v celé nerovnováze těchto tří energií, nebo přebytečných toxinů v lidském těle. Ájurvéda indikuje nemoc v našem těle podle svých vlastních indikátorů, úplně jinak než lékař a často tak může zjistit, že je s vaším tělem něco v nepořádku, než nemoc propukne. Indikátory, které o vás umí hodně prozradit, jsou nehty, oči, tváře, jazyk, rty a puls. Pokud se jejich barva změní, dává tak najevo, že s vámi není něco v pořádku a ukazuje i na chorobu určitých orgánů.

Léčba ájurvédou

Jako léčbu pak můžeme zkusit akupunkturu, bylinky, nebo masáže. Tato metoda alternativní medicíny, dokáže léčit dýchací, kožní i zažívací potíže, dále také nemoci ze stresu, bolesti kloubů a páteře, gynekologické problémy i obezitu.

Fyzická léčba, může přijít v podobě terapeutickém zvracení, očistě krve, v promývání nosních dutin olejem, projímadlech, nebo v léčebných klystýrech, kdy dochází k vyčištění těla.

Často k nám tato léčba přichází v podobě plodů Haritaki, která pochází až ze samotných Himalají. Má za úkol odplavovat všechny nemoci těla. Nejvíce pomáhá tato rostlina v léčbě tlustého a tenkého střeva, protože funguje zároveň jako projímadlo a pomáhá tak tělu zbavit se školových látek a nečistot.

Zdroj obrázku: [CC-BY-2.0] KeralaTourism

SMS Věštba
SMS Výklad / banner