Breathariánství: Na pokraji šílenství

Ilustrační foto - HladovkaMůže se vám stát, že jste o této metodě životního stylu ještě dosud neslyšeli. Nebo jste o ní naopak slyšeli a už na ni máte vlastní názor. Breathariánství. O co jde? Jde o nějaký druh vegetariánství? Nebo o zcela novou metodu, filosofii a životní styl? Jaké jsou pro a proti?

Asi těžko si umíte představit zcela se vzdát jídla a denně své tělo oblažit jen douškem vody. Přesně tak to lidé, kteří věří v breathariánství, dělají. Nepotřebují totiž k životu nic jiného, než doušek vody a vesmírnou energii.

Jak už název napovídá, jde o metodu, kdy vaše tělo nekonzumuje žádné jídlo, pouze vzduch. Vzduch je podle příznivců breathariánství vesmírnou energií, které se říká prána. Prána proudí lidským tělem právě tak, jak daný člověk potřebuje a dokáže vyživovat všechny buňky. Podle breathariánů se můžete v klidu vzdát jídla, nutné je každý den pít pouze malý doušek vody. Vypadá to jako bláznovství. A možná to bláznovství i je.

Mnoho lidí má s touto metodou své zkušenosti, ale málokomu se podaří tímto způsobem dlouho přežít.

Lidé, kteří se rozhodnout tuto metodu vyzkoušet musí nejprve své tělo nechat projít očistou, která trvá dvacet jedna dní. Je to na způsob odvykací kůry. Během této doby nesmí člověk nic sníst, ani pít. Lidské tělo si pomalu zvyká na to, že ani jedno z toho k životu nepotřebuje. Vesmírnou energii lidé musí čerpat pouze myslí a nasytit tak své tělo. Kdo se to naučí je pravý breatharián. Těch, kterým se to podařilo, je pramálo. Spoustu lidí očistnou kůru nevydrží a pod nátlakem svých fyzických potřeb a vyčerpání podlehnou a pokus o breathariánství vzdávají.

Podle breathariánů jde o to, že lidské tělo pak vypadá mladší a zachovává si regenerační účinky a také se jídlem nijak zbytečně neznečišťuje.

Tato metoda je vskutku velice kontroverzní a názor si na ni musí udělat každý sám. Z hlediska lékařského je breathariánství zcela zavrhováno a nedoporučováno.

SMS Věštba
SMS Výklad / banner