Bílý čaj II. díl: Správná příprava a ozdravné účinky

Konvice na čajPři louhování bílého čaje záleží na jeho odrůdě. Doba louhování je proměnlivá a odvíjí se druh od druhu. Některé čaje je dobré louhovat ani ne minutu, jiné potřebují k jeho správnému vylouhování až deset minut. Pokud nenajdete doporučenou dobu louhování na krabičce, zeptejte se třeba odborného prodejce. Je proto nejlepší kupovat bílý čaj, nebo i kterýkoliv jiný, ve specializovaných obchodech s čajem, nebo i v čajovnách, kde tomu personál rozumí a dokáže vám správně poradit. Určitě se na přípravu zeptejte, než si ho uvaříte. Mohlo by se vám stát, že ho nevědomky znehodnotíte.

Pokud je bílý čaj kvalitní, můžete ho zalít i víckrát, než jen jednou. Avšak čím více ho zaléváte, tím déle ho nechte louhovat. Bílý čaj, který je hotový, by vás měl lákat jemně nasládlým aroma. Abyste si čaj pořádně vychutnali, nezapomeňte si u něj navodit i příjemnou atmosféru, takřka relaxační. Jen takhle dokážete správně vychutnat jakýkoliv čaj. Tyto okamžiky výbornou chuť bílého čaje ještě umocní.

Nejenže bílý čaj výborně chutná, ale zároveň je i pomocníkem našemu zdraví. Má totiž blahodárné účinky a ty dokonce potvrdily i různé studie po celém světě. Obsahuje totiž mnoho antioxidantů a ty pomáhají zbavit tělo volných radikálů. Tyto volné radikály způsobují i rakovinu a proto nás před těmito problémy bílý čaj chrání. Bílý čaj dokonce pomáhá i redukovat nadbytečná kila.

Samozřejmě, nic nejde bez práce. Pokud si však upravíte vaši životosprávu a přidáte pohyb, pak je bílý čaj pro vás vhodným doplňkem. Pomáhá odbourat tukové buňky a zabraňuje vzniku nových. Je to tedy spíše prevence. Kromě bílého čaje určeného k popíjení, se bílý čaj užívá i v různých kosmetických procesech díky jeho antioxidačním a antibakteriálním účinkům.

Nepřehlédněte:

SMS Věštba
SMS Výklad / banner