Bachova květová terapie I. díl: Zázračný Dr. Bach

Dr. Bach - International registerVěříte, že vonné oleje a tzv. aromaterapie mohou pomoci od zlých neduhů? Pokud ano, zkuste Bachovu květovou terapii.

Jde o léčebnou metodu alternativní medicíny, kterou objevil a sestavil Dr. Edward Bach. Ten poté, co vystudoval medicínu, prošel mnohými londýnskými nemocnicemi a tam zjistil, že lékaři se zcela vůbec nezajímají o duševní zdraví svých pacientů a jejich povahu. To podle Bacha bylo klíčové v uzdravení pacienta. Chtěl vytvořit metodu, která bude jednoduchá a budou ji moci užívat všichni, dokonce i lékaři. Bach tedy začal studovat knihy zakladatele homeopatie Samuela Hannemanna. Když se za nějaký čas vydal na cestu do Walesu, objevil zde dvě ze svých 38 budoucích esencí. Těmi byly Kejklířka skvrnitá a Netýkavka žlázonosná. Když se Bach vrátil do Londýna, na nic nečekal a vytvořil z nich okamžitě homeopatický lék a začal s nimi léčit i své pacienty a světe div se - s velkým úspěchem.

38 květových esencí Dr. Bacha

Bach zasvětil tedy svůj život k vytvoření 38 květových esencí a k nim dodal i přesné účinky. Esence se vyrábí z nejedovatých rostlin a stromů, které planě rostou v přírodě. Dnes se tyto esence nadále vyrábějí a to dvěma způsoby – metodou sluneční a vařící. Obě jsou snadné.

Důležité je vybrat si pravidelné a nepoškozené květy, které se nacházejí v plném rozkvětu a poté se ostříhají. Nesmí se jich však dotknout lidská ruka a proto se po odstřihnutí nechávají spadnout na hladinu vody, která je v misce pod rostlinou.

Pokud chceme využít metody sluneční, miska s vodou a květy příslušné rostliny se nechá stát na slunci po dobu několika hodin. Potom se většinou do odměrného válce přecedí voda, která od rostliny získala příslušnou životní energii a smíchá se s daným množstvím alkoholu. Tomuto se říká Mateční tinktura. Do lahvičky, která je naplněná 20 ml čisté pramenité vody, se přidají dvě kapky této Matečné tinktury. Tímto způsobem vznikne esence k použití. Denně se užívají 4krát denně 4 kapky, které se kapou pod jazyk, nebo se mohou nakapat i do jakéhokoliv nápoje. Esence se také dají kombinovat, tímto měřítkem pro kombinaci jsou druhy potíží.

Nepřehlédněte:

SMS Věštba
SMS Výklad / banner