Automatická kresba: Terapie podvědomím

Automatická kresbaAutomatická kresba se řadí do alternativní medicíny. Celé její kouzlo spočívá ve využití intuitivní kresby, kdy pacient využívá nejen svou intuici, pocity, ale také podvědomí a nakreslí a vyobrazí pocity, které v sobě potlačuje. Může se jednat o cokoliv, o vztek, strach, životní překážku či problém, který pacient dusí sám sobě.

Následkem toho dochází k pacientově úlevě a relaxaci a také je určena správná diagnóza problému, který pacienta trápí a nachází se tak pro něj řešení.

Automatická kresba je způsobem, jak poznat naše hluboké vlastní já, jak vidět to, co je ukryto hluboko v naší duši a také, jak se o sobě samých něco dozvědět. Co nás trápí, co bychom si přáli, jaké jsou naše touhy, strachy, pochyby, či obavy.

Tato terapie je nenáročná a hlavně nenásilná, kdy se pacient zcela odevzdá své mysli a kreslí přesně to, co cítí. Vytváří postupně obraz, který je sdělením jeho pocitů světu. Nemusíte být zrovna Picasso, abyste se mohli této terapie zúčastnit. Terapie je pro každého, bez ohledu na talent. Napomáhá k vyjádření hlubokých a niterných pocitů, které byly dlouho schovávány a nevyslyšeny.

Automatická kresba je i ta, kterou tvoříte, když se nudíte, posloucháte něčí výklad, či vyřizujete telefon. Je to kresba, která přesně odráží vaši mysl i pocity v danou chvíli.

Intuitivní kresba dokáže vyjádřit i to, co nelze vyjádřit slovy. Každá kresba, její tvary i barvy vyjadřují vibrace, které přijímají terapeuti a na tomto základě sestavují vhodné řešení problému.

Metoda automatické kresby má mnoho společného i s fyzickými problémy a proto se často užívá dokonce i v lékařství.

SMS Věštba
SMS Výklad / banner