Autogenní trénink: Vlastní relaxace

RelaxaceCo je to autogenní trénink? Jedná se o relaxační tréninkovou psychoterapeutickou metodu, při které si odpočine jak vaše tělo, tak i mysl. Základem celého tréninku je ovládat své pocity myslí. Provozovat to můžete i doma.

Jde o využití vašich myšlenek k uzdravení, zregenerování celého těla i mysli. Vše ovládáte pouze myšlenkou. Nejlepší je začít tuto metodu zkoušet pod dohledem odborníka, později ji můžete zkusit i sami doma. Odborník vám ochotně poradí, na jaké části těla se máte zaměřit a jak ovládat své pocity i mysl.

Autogenní trénink doma

Celá metoda se odehrává v šesti základních pocitech, jako je tíha ve všech končetinách, teplo ve všech končetinách, klidný dech, pravidelná srdeční činnost, pocit tepla v nadbřišku a chladné čelo.

Je potřeba se při téhle metodě položit na záda tak, abyste se cítili příjemně. Je také dobré pustit si relaxační hudbu. Začneme dechem. Nadechneme a vydechneme. Zavřeme oči. Důležité je si v mysli uvědomit všechny části těla. Postupujeme od nohou k hlavě. Uvědomte si postupně každou část svého těla, zaposlouchejte se do svého dechu a tlukotu srdce. Ležte tak dlouho, jak potřebujete. Čas najednou přestane existovat.

Pokud jste si už odpočinuli, představte si opět všechny části těla. Pomalu zahýbejte nohama, rukama a zbytkem těla. Uvědomte si novou energii. Oči mějte stále zavřené. Dlaně si rychle třete o sebe, až vznikne teplo a poté je přiložte na oči. Sklouzněte jimi přes obličej dolů a oči pomalu otevírejte. Můžete pocítit příjemný pocit nové energie.

SMS Věštba
SMS Výklad / banner