Akupunktura II. díl: Žádné nežádoucí účinky

Akupunkturní mapaAkupunktura pracuje s body na meridiánech. Pokud má pacient problémy s nějakým určitým orgánem, bod, který je tomuto orgánu přidělený je citlivý. Akupunktura je vhodnou metodou pro každého i z toho důvodu, že nemá nežádoucí účinky.

Podle tradiční medicíny působí hlavně na člověka, na jeho tělo i psychiku. Vpichy jehličkou mají několik následných pochodů a mezi nimi je i vyplavení řady různých látek. Tyto látky obsahují sedativní, protibolestivé, protialergické a imunitu posilující účinky.

Díky akupunktuře se různé funkce jako energetické, hormonální, metabolické a vegetativní mohou v organismu vyrovnat.

Akupunktura je vhodná zejména u dospělých a starších dětí jako odvykací kúra, ať už jde o problémy s kouřením, alkoholem, či obezitou. Akupunktura dokáže také příznivě ovlivnit problémy s migrénami a bolestmi hlavy, také s onemocněním svalově-kloubního aparátu.

Bez ohledu na věk, akupunktura dokáže ovlivnit neurotické poruchy. Mezi tyto poruchy může patřit pomočování, poruchy spánku, nechutenství, koktavost, i hyperaktivita. Při alergiích může být akupunktura pomocnou, podpůrnou, nebo dokonce i základní léčbou. Pomáhá i při onemocnění dýchacích cest. Napravuje poruchy trávení i problémy žaludeční.

Nakonec se dá akupunktura využít i při gynekologických potížích, kde je jasná příčina. A jako prevence se akupunktura dá využít při léčbě různých komplikací cukrovky.

Nepřehédněte:

  • Akupunktura I. díl: Účinná pomoc - Už v dávných dobách čínská medicína užívala k léčení různých chorob kamenné bodce, kterými se dráždily určité části těla.
SMS Věštba
SMS Výklad / banner