Acidóza: Škodlivé překyselení organismu

ŽaludekV našem těle dochází k látkovým výměnám, a proto vznikají i různé kyseliny, které přirozeným způsobem odbourávají a vylučují naše ledviny. Může se však stát, že pokud se tělu dodá víc kyselin, než je schopné odbourat, v našem těle zůstane nadbytek kyselin a ty potom mohou velice uškodit.

Zdroj, který tento nadbytek může vyvolat je stres, nikotin, alkohol, ale také cukr, nebo různé léky.

Když se kyseliny neutralizují, spotřebovává se mnoho minerálních látek, kterých je následně nedostatek, a proto se začnou kyseliny kumulovat a škodit lidskému tělu. Tento dopad může mít nejen na psychiku, orgány nebo kůži, ale i na řad dalších onemocnění.

Mezi ně může patřit alergie, která může vzniknout jako obranná reakce proti nim. Migrénu můžete zkusit porazit hodně zásaditou stravou. Na rukou, bocích a stehnech se může tvořit celulitida, jako místo, kde se ukládají tyto kyseliny. Je to důkaz, že naše tělo se špatně čistí. Zubní kaz, vypadávání vlasů, za to může nedostatek minerálních látek způsobený díky přemnožení kyselin.

Můžete se trápit s depresemi, ekzémy, mykózou i obezitou. Nadbytek kyselin podporuje i rakovinné buňky nebo premenstruační syndrom. Sami můžete zjistit, jak na tom jste. Stačí změřit ph vaší ranní moči. Zdravá a vyvážená norma je 7. Pokud se objeví číslo blízko, nebo pod 5, zřejmě máte problém s nadbytkem kyselin, s kterým se vaše tělo nemůže samo vypořádat.

Zkuste se vyvarovat cukru, soli, lékům, alkoholu, nikotinu, uzeninám a masu. Do jídelníčku zapojte ovoce, zeleninu, luštěniny a brambory, mléčné výrobky jako jogurt a sýr, vitamíny a minerální látky. Zkusit můžete různé čistící a detoxikační kúry.

SMS Věštba
SMS Výklad / banner